מכאן שהרפואה המשולבת, זו המנסה לעשות שימוש בשני העולמות, הקונבנציונלי והאלטרנטיבי, מתמקדת באדם לא פחות מאשר במחלה. ...
מתוך הערך: המדריך לטיפול בסוכרת

ויקירפואה:קרדיט לתורמים

מתוך ויקירפואה

רופאים וחוקרים נכבדים, אנו מציעים הזדמנות עבורכם לשנות את הגישה למידע רפואי ברשת ולקבל הכרה על תרומתכם. ניתן לבקש הרשאות כעורך בויקי רפואה ולקבל הכרה כיוצרים ו/או עורכים של ערכים קיימים.

עורכים יכולים להצטרף למערכת/קבוצת עבודה בתחומים ונושאים בעלי עניין משותף.

מוסדות וארגונים שיתרמו תכנים יכולים גם כן לזכות בהכרה של "יוזם ערך" או "אחראי ערך".

מי יכול להיות עורך בויקי רפואה?

כדי להרשם כעורך עליך להיות רופא או בעל תואר PhD בתחום הביו-רפואה. עליך להזין תקציר קורות חיים מקצועיים ולקבל את אישור מערכת ויקי רפואה. הפרטים כוללים: שם מלא, רקע על לימודים וניסיון מקצועי, תחומי עניין או התמחות ומידע על תגמול או ניגוד עניינים. רק רופאים ובעלי PhD יוכלו לקבל הרשאה לכתוב ישירות בויקי רפואה.
בקשה לקבלת הרשאות ניתן להגיש בעמוד הבא: קבלת הרשאות עריכה.

דף עורך

לכל עורך בויקי רפואה יוקצה דף עורך אשר בו יפורטו קורות החיים של העורך וכן מידע לגבי תחומי העניין, הערכים לבהם תרם ודרכי יצירת קשר עם העורך. עורכים המעוניינים בכך יוכלו לפרט פרטים נוספים בד העורך שלהם.

האם גם בעלי עניין נוספים יכולים לתרום לויקי רפואה?

בעלי מקצועות פארא-רפואיים, סטודנטים לרפואה וסטודנטים למדעי הבריאות מוזמנים להעביר את פרטיהם למערכת ויקי רפואה ולהציע ערכים או שינויים. ערכים או שינויים כאלו יעברו אישור על ידי עורך בטרם יעלו לויקי רפואה.

אם אתה ויקיפד בעל ניסיון בעריכה בוויקיפדיה, ומעוניין לסייע במיזם על ידי עיצוב, קישור, יצירת תבניות ומשימות ויקי אחרות פנה באמצעות מייל המערכת.

איזה הכרה תינתן לתורמים לויקי רפואה?

יוצר ערך

יוצר ערך הוא עורך של ויקי רפואה היוצר דף עם ערך חדש באיכות גבוהה, או המשפר ומרחיב דף קיים באיכות נמוכה ומביא אותו לכלל עמידה בקריטריונים של ערך באיכות גבוהה. קרדיט כיוצר ערך יופיע באופן קבוע בראש דף הערך. הכרה זו מהווה תמריץ להמשיך לעקוב ולשפר את העמוד במשך הזמן, בנוסף להצגת המידע הנכון בתחום התמחותך ולקבל הכרה כתרומה משמעותית ומקורית לויקי רפואה.

יש לציין כי עורכים נוספים יכולים ומעודדים לשנות ולהוסיף לכל ערך קיים בויקי רפואה, ולתרום בכך מהידע שלהם למאגר המידע שבאתר.

אחראי ערך

כל עורך מאושר של ויקי רפואה יכול להיות אחראי של ערך. אחראי הערך מסכים לעקוב, לנטר ולערוך את השינויים הנעשים במאמר. המטרה היא לתת לעורכים פעילים הכרה על תרומתם המשמעותית למיזם ומוטיבציה לשמור אותו מעודכן וכן לאפשר מסגרת להכרה בעורך בתחום התמחותו.

עורך אשר מבצע שינויי עריכה ועדכון בערך שתחת אחריותו לפחות אחת ל-6 ודשים, יוכר כ"אחראי ערך" ויקבל קרדיט מתאים בראש הערך.

במקרה של חילוקי דעות בין עורכים שונים בויקי רפואה לגבי האינפורמציה שבערך מסויים, תינתן זכות הקביעה הסופית לאחראי הערך.

מהו ערך באיכות גבוהה בויקי רפואה?

ערך איכותי בויקי רפואה הינו ערך המתאר מחלה או מצב רפואי, תסמין, פעולה רפואית, תרופה או בדיקת מעבדה, ואשר הינו בנוי על פי התבנית והכללים המוצגים בדפי התבנית (ראו בתפריט העזרה).

על ערך כזה להיפתח במבוא קצר הכולל כ-50 עד 100 מילים המתאר בקצרה את נושא הערך, ולאחר מכן פירוט על פי ראשי הפרקים המתאימים. על הערך לכלול לפחות ארבעה מראי מקום מהספרות המקצועית המקובלת.

צוות ויקי רפואה ישמח לעמוד לרשות העורכים לצורך עזרה טכנית בעיצוב הגרפי של העמוד, הוספת תמונות וטבלאות ובכל שאלה שתעלה בעת כתיבת הערך.

איך ניתן ליצור קשר עם מערכת ויקי רפואה?

ניתן ליצור קשר באמצעות טופס יצירת קשר. הפניות תיענינה בהקדם על ידי חבר במערכת ויקי רפואה.