האיגוד הישראלי לרפואת משפחה

ויקירפואה:אודות ויקירפואה

מתוך ויקירפואה

גרסה מ־07:45, 8 באפריל 2021 מאת Motyk (שיחה | תרומות)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)


מיזם ויקירפואה קם במטרה לאגור את הידע הרפואי של מכלול הרופאים והמדענים לתבנית חופשית ונגישה לכל, ברוח מיזם ויקיפדיה. המידע הרפואי מתעדכן בזמן אמיתי על ידי רופאים ואנשי מקצוע.

מאפייני המערכת

  • אגוד רופאי המשפחה בשיתוף עם מדנט שמו לעצמם מטרה להקים מודל חדש שיאפשר גישה ישירה למידע רפואי מעודכן ברמה גבוהה ויהיה נגיש לאנשי מקצועות הרפואה ולצבור כולו. המודל של ויקירפואה יתפתח במשך הזמן לפי התגובות ובהתאם לצרכי המשתמשים.
  • המערכת היא סביבה לומדת ומתפתחת כאשר התוכן נכתב, נערך ונערך מחדש ככל שמתווסף ידע על ידי קהילה גדלה של עורכים. המשתמשים יכולים לקרוא את המאמרים והערכים ולעקוב אחר שינויים באמצעות הדפים Recent Changes pages. במודל זה מידע לא מדויק מתוקן במהירות והדיוק והמהימנות של המידע הולכת ומשתפרת.
  • ויקירפואה מציעה למשתמשים, רופאים, אנשי מקצועות הרפואה וארגונים דרכים לתרום ולהשתתף בפרויקט. הכלים וההרשאות לתורמי התוכן יתפתחו ככל שהמערכת תלמד ותתפתח.
  • רב תחומיות – ויקירפואה תשאב ידע מרופאים ואנשי מקצועת הרפואה והמחקר. מדענים וכל אחד שיוכיח ידע ורצון לתרום.
  • שקיפות – כל תורם מידע כותב בשמו האמיתי ופרטיו מופיעים במערכת. עליו לציין השפעות ואינטרסים היכולים להשפיע על תוכן הדברים. כל שינוי מיוחס לכותב וניתן לראות את השינויים ברישומים של דפי המעקב.
  • מודל חופשי מבוסס רשת בזמן אמיתי – כל שינוי ושיפור מופיעים בזמן אמיתי במערכת ללא עלות כלשהיא.

למי מיועדת ויקירפואה?

ויקירפואה מיועדת לשתף לעדכן במידע המעודכן והמתחדש לרופא המשפחה ולרופא הראשוני, לרופאים מומחים, בעיקר בתחומים בהם אינם עוסקים באופן שוטף, לאנשי מקצועות הרפואה ולכל מי שמעונין ברפואה ובריאות.

כיצד ויקירפואה ממומנת?

ויקירפואה היא מיזם של אגוד רופאי המשפחה בשיתוף מדנט המיועד לספק מידע רפואי אמין וזמין לרופאי המשפחה ולשאר מקצועות הרפואה.

המימון הראשוני מתקבל כמענק לימודי מחברות המכירות בחשיבות המיזם ומוגדרות כ"ידידי ויקירפואה". בהמשך נאפשר הופעת מודעות פרסום טקסטואליות צמודות תוכן בדומה למודעות גוגל שיציגו מידע פרסומי רלבנטי.

מי שותף בפיתוח ויקירפואה?

אגוד רופאי המשפחה פונה לכל הגופים והארגונים העוסקים ברפואה בארץ לשתף פעולה במיזם זה.

הגופים המדעיים - המקצועיים, בתי ספר לרפואה, קופות החולים והאגודים הרפואיים בעלי החזון שיצטרפו למיזם יקבלו קרדיט מתאים כהוקרה על פעילותם.

ברוח זו של בניית מקור מידע שיתופי, אנו מצפים ממוסדות וממוציאים לאור שיתרמו תוכן ראשוני לדפי הויקירפואה וישחררו אותו ממגבלות זכויות היוצרים. המוסדות והארגונים מקבלים ציון הוקרה על תרומתם בדף התומכים המדעיים. תוכן שהועבר מוטמע בגוף המידע של ויקירפואה ותוך תקופה של חודשים או שנים עובר עיבוד על ידי העורכים ויכול לשנות את תכנו וצורתו עד ללא הכר בהתאם להתפתחות הידע הרפואי. ויקירפואה אינה דורשת תשלום ממשתמשיה ואינה מציעה תגמול כספי למוסדות ולעורכים עבור השתתפותם בתוכן.

שימוש בתכני האתר

כל זכויות היוצרים של התכנים המופיעים באתר הינן של מערכת ויקירפואה. אין לעשות שימוש בכל תוכן המופיע באתר בלא קבלת הסכמה בכתב ומראש ממערכת ויקירפואה ו/או מבעלי הזכויות האחרים פרט לפעילות לימודית כמתואר להלן.

אנו מתירים את כל השימושים שהותרו בחוק זכויות יוצרים התשס"ח-2007.

בנוסף לכך, אנו מתירים כל שימוש לצרכים לימודיים, אקדמיים ורפואיים, באקדמיה, בקופות החולים ובמוסדות ציבור, שאינו נועד למטרות מסחריות, הגם שנועד לרווח אישי, ובלבד שלא יהווה אלטרנטיבה לויקירפואה. בכל מקרה של שימוש מותר בחומר, אפשר לפרסם אותו תחת אותו רישיון בדיוק בו הוא מפורסם בויקירפואה בתנאי שמשתמש מציין במפורש כי מקור המאמר הוא בויקירפואה.

במה שונה ויקירפואה מויקיפדיה הכללית?

הכותבים והעורכים בויקירפואה הם רופאים או בעלי תואר אקדמי מקביל כמו PhD והם מופיעים בשמם המלא. אנו מאפשרים להציג חילוקי דעות בנושאים השונים.

ויקירפואה עוסק 100% ברפואה בעוד שרק 2% מהויקיפדיה עוסקת ברפואה ובריאות.

צור קשר

  • ניתן לבקש הרשאות עריכה ולקבל אותן בהליך פשוט ביותר -


בקשת הרשאות עריכה


  • גם ללא הרשאות עריכה ניתן לשלוח לנו ערכים קיימים או חומר כתוב שיש לכם, והמערכת תטפל בחומר -


טופס שליחת תוכן


  • להצעות, שאלות או כל דבר אחר, ניתן ליצור קשר עם המערכת -


טופס יצירת קשר